افتتاح رسمی قطعه 4 آزادراه تهران – شمال

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: منطقه 4 آزادراه تهران شمال به طول 20 کیلومتر از مرزن ‌آباد آغاز شده و تا چالوس ادامه می‌یابد. وی با بیان اینکه قطعه 4 آزادراه 4 دستگاه تونل به طول 1700 متر دارد؛ قبل از نوروز 1392 تمام خط‌کشی‌های مسیر انجام و روشنایی‌ها نصب شد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: در این مسیر ترانشه‌های (کوه‌بُری) زیادی انجام شده است و بالای ترانشه‌ها فضای سبز ایجاد می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزایای قطعه 4 که 20 کیلومتر طول دارد، توضیح داد: کاهش یک ساعته سفر، صرفه‌جویی سالانه 15 میلیارد تومان سوخت و کاهش هزینه‌های تصادفات رانندگی به میزان 20 میلیارد تومان از مزایای قطعه 4 آزاد‌راه است. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: در این قطعه پل «روشن دره» به عنوان یکی از پل‌های اصلی این آزادراه توسط متخصصان ایرانی به بهترین نحو طراحی و احداث شد.

صادقی یادآور شد: این قطعه آزادراه به دستور رئیس‌جمهور و با تلاش وزارت راه و شهرسازی تا قبل از نوروز 1392 تکمیل شد تا مسافران نوروزی بتوانند از این مسیر استفاده کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مقرر بود این قطعه آزادراه تهران-شمال روز‌های پایانی اسفند 1391 با حضور رئیس‌جمهور بهره‌برداری رسمی شود اما این موضوع محقق نشد و این مسیر آزادراهی بدون افتتاح و در راستای آسایش مسافران نوروزی در نوروز 92 زیر بار عبور رفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه کرد: اما در هفته جاری این مسیر با حضور مقامات بلندپایه دولتی افتتاح رسمی می‌شود. صادقی تصریح کرد: در راستای کاهش ترافیک خودروها پس از خروج از این آزادراه و ورود به مرزن آباد، محور قدیم تعریض شده است ‌تا میزان ترافیک کاهش یابد.

منبع: بنا نیوز


این صفحه 85 بار مورد بازدید قرار گرفته است.