خواص بلوک سبک پومیسی

ماده اولیه اصلی بلوکهای پومیسی از پوکه های طبیعی آتشفشانی (پومیس) که از معادن اطراف تبریز اسحصال می شوند می باشد.

پومیس چیست ؟
پومیس ماده ای آتشفشانی می باشد که در اصل از مواد سیلیکاتی تشکیل گردیده است شکل ساختاری آن شیشه ای و متخلخل می باشد. میزان تخلخل این محصول طبیعی حدود 500 کیلوگرم / متر مکعب می باشد به دلیل وجود تخلخل عایق خوبی در مقابل حرارت بالا و صدا می باشد. در سایه این ویژگی عایق بسیار خوبی در زمستانهای سرد و تابستانهای بسیار گرم می تواند باشد و در بخش عمران یکی از محصولات منحصر به فرد به شمار می آید.
در کشورهای توسعه یافته از جمله ( آلمان ، فرانسه ، آمریکا ، ایتالیا ، سوئد و ژاپن و … ) این محصول بسیار کاربرد داشته و بسیار ترجیح داده می شود. میزان رطوبت محیط را تنظیم نموده و دارای قابلیت طبیعی می باشد.
به دلیل این خصوصیات ویژه استفاده آن روز به روز افزایش یافته و در حال توسعه می باشد.
به دلیل سبکی انتخاب رنگهای متنوع اندازه و مدلهای مختلف محصول مدرن عصر محسوب می گردد.
در صورت استفاده از بلوکهای پومیسی این شرکت در سالنهای صنعتی و دامی نماسازی را می توان حذف کرد. کلیه محصولات  بنا به درخواست مشتری در رنگ بندی های مختلف قابل ارائه می باشد.

 

ويژگي و مزيت هاي بلوك پوميسي

  • وزن كم :بلوک‌هاي پوميسي، داراي وزن کم و سهولت کاربوده و باعث كاهش هزينه و زمان اجراء مي شوند و نقش مؤثري در کاهش وزن ساختمان دارند.
  • عايق صوت : بعلت وجود تخلخل در بلوك پوميسي و ايجاد اصطكاك ذرات هوايي که در اثر صوت به بلوك برخورد مي كنند مستهلک شده و به گرما تبديل مي شوند و الزامات مبحث 18 مقررات ملي ساختمان را تأمين مي‌نمايد.
  • عايق حرارت   : بلوك هاي پوميسيداراي ضريب حرارتي خوبي بوده وبه عنوان ديوار عايق همگن محسوب شده و الزامات مبحث 19 مقررات ملي ساختمان را تأمين مي‌نمايد.
  • مقاومت بالا : بلوك هاي پوميسي داراي مقاومت بالا و همچنين استاندارد 7782 (‌استاندارد سازه هاي بتني سبك ) مي باشند .
  • سرعت اجراي بالا :‌بدليل ابعاد استاندارد و برابر و وجود فاق و زبانه در بلوك سرعت اجرا تا دو برابر افزايش داده و از هزينه نيروي انساني را كاهش مي دهد .
  • مقاوم در برابر آتش :‌ بلوك هاي پوميسي بدليل استفاده از پوكه معدني ( ‌آتشفشاني ) ضد آتش بوده  و دماي بالا را براحتي تحمل مي كند .
  • كارپذيري فيزيكي : در بلوك پوميسي عمليات برش، ميخ کوبي، سوراخ کاري و شيارزني مسيرکابل وتأسيسات براحتي صورت مي پذيرد .
  • كارپذيري با انواع ملات :‌ اجراي انواع ملات و اندودهاي متداول بر روي بلوک پوميسي به دليل بافت زبر رويه بلوک و جذب آب مناسب
  • رواداري :‌ در بلوك پوميسي مقدار ارتفاع رواداري 3-/+ و ابعاد محيط صفر مي باشد . در نتيجه با دقت در چيدمان گچ وخاك حذف مي شود

استفاده ار بلوکهای سبک در دیوارهای غیر باربر ساختمان می تواند مشکلاتی را که در بسیاری از ساختمانهای موجود باعث مشکلات عدیده برای ساکنان و سلب آسایش روانی آنها شده و از طرف دیگر باعث اتلاف زیاد انرژی در ساختمانها و تحمیل هزینه به اقتصاد خانواده (با بالا رفتن هزینه تامین انرژی) و همچنین ایجاد فشار مضاعف بر اقتصاد ملی گشته است، را از بین ببرد.

در اکثر ساختمانهای جدید احداث شده در شهرهای کشور از بلوکهای سفالی برای تیغه کشی بهره گرفته شده است که متاسفانه این بلوکها به ویژه در ضخامتهای پایین عملکرد بسیار نامناسبی از جهت جلوگیری از عبور صدا و همچنین گرما دارا می باشند.

بلوکهای سبک می توانند راه حل مناسبی برای حل این مشکلات به همراه کاهش بار مرده ساختمان و به تبع آن کاهش وزن ساختمان و عملکرد بهتر در مقابل زلزله، باشند.


این صفحه 602 بار مورد بازدید قرار گرفته است.