کاهش قیمت مسکن موقتی است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به کاهش تدریجی قیمت مسکن در چند هفته گذشته، گفت: به نظر نمی‌رسد افت قیمت مسکن در آینده نیز ادامه یابد، چراکه در هر شرایطی نوعی تورم پنهان در جامعه وجود دارد که باعث افزایش دوباره قیمت‌ها خواهد شد.

سید مهدی هاشمی، با اشاره به اینکه کاهش قیمت مسکن به دلایل مختلفی بستگی دارد، گفت: کاهش نرخ ارز، طلا، مصالح ساختمانی، از دلایل اصلی نزول قیمت مسکن در هفته‌های اخیر بوده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: مسکن جزو مقوله‌های اصلی اقتصاد کشور محسوب می‌شود، لذا هرگونه تغییر و تحول در بخش‌های مختلف اقتصادی، تاثیر بسزایی در کاهش و یا افزایش نرخ مسکن خواهد داشت.
وی با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن به هیچ عنوان در کوتاه مدت تداوم نخواهد یافت، تصریح کرد: در شرایط کنونی قیمت مسکن با شیب تندی کاهش یافته ولی به نظر می‌رسد بعد مدتی این کاهش قیمت‌ها متوقف شود.
هاشمی اظهار کرد: هرچند قیمت مسکن نسبت به ماه‌های گذشته با کاهش محسوسی مواجه شده، اما این قیمت‌ها جبران نرخ‌های نجومی گذشته را نخواهد کرد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس، در مورد تداوم کاهش نرخ مسکن، خاطر نشان کرد: به نظر نمی‌رسد افت قیمت مسکن در آینده نیز ادامه یابد، چراکه در هر شرایطی نوعی تورم پنهان در جامعه وجود دارد که باعث افزایش دوباره قیمت‌ها خواهد شد.
در این رابطه همچنین رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در خصوص کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن، اظهار کرد: پس از انتخابات، با کاهش قیمت ارز و سکه روبرو بودیم که در نهایت هم موجب کاهش قیمت مسکن و شکستن حباب قیمت‌ها در این بازار شده است.


این صفحه 104 بار مورد بازدید قرار گرفته است.