ثبت آنی انتقال املاک در دفترخانه‌های سراسرکشور از تاریخ 26 شهریورماه 92

رییس كانون سردفتران و دفتریاران از آغاز ثبت آنی انتقال املاک در دفترخانه‌های سراسرکشور از تاریخ 26 شهریورماه امسال خبر داد.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی كانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردكانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینكه كانون سردفتران و خانواده بزرگ دفاتر اسنادرسمی با طرح ملی ثبت آنی همراه و همگام است، گفت: البته از شروع آزمایشی طرح مشكلاتی وجود داشت كه با تعامل با مسوولان مربوطه در سازمان ثبت در حال برطرف شدن است.

 او ابراز امیدواری کرد: این اشكالات تا 26 شهریور ماه و زمان الزامی شدن طرح مرتفع شود.

دشتی اردکانی از سردفتران اسنادرسمی سراسر كشور درخواست كرد تا در فرصت باقیمانده تا 26 شهریور ماه، به صورت آزمایشی همزمان با ثبت سنتی تمام اسناد، این اسناد را به صورت ثبت الكترونیكی هم تنظیم كنند، تا با استفاده از نرم افزار ثبت آنی، بر آن تسلط كامل یافته و در زمان مقرر با تسلط و اشراف كامل از طریق ثبت آنی خدمت رسانی كنند.

بنا به درخواست‌های مكرر دشتی اردكانی، رییس كانون سردفتران و دفتریاران از ریاست سازمان ثبت اسناد و املاك كشور مبنی بر تاخیر زمان الزامی شدن طرح ملی ثبت آنی به منظور برقراری هماهنگی‌های بیشتر، سرانجام تویسركانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با این درخواست موافقت كرد و اجرای طرح ملی ثبت آنی از تاریخ 26 شهریور ماه الزامی است.


این صفحه 91 بار مورد بازدید قرار گرفته است.