پوشش سخت بتنی کف

موجود نیست

توجه:

هیچیک از محصولات معرفی شده در این صفحه تا اطلاع بعدی قابل ارائه نمی باشد.

 

سازه هایی که به صورت سالن یکپارچه ساخته می شوند یکی از انواع سازه هایی است که کاربردهای متنوعی داشته و در نقاط گوناگونی با کاربری های مختلف و با سیستم های سازه ای متفاوت اجرا می شوند، فارغ از نوع سازه که کاربرد اصلی آن نگهداری سقف می باشد کاربری اصلی سالن بر کف آن قراردارد. بهره برداری از سالنها کف آنها را در معرض انواع عوامل مخرب مکانیکی و شیمیایی قرار می دهد. از آنجایی که بتن معمولی به منظور تحمل نیروهای فشاری طراحی و اجرا می شود به طور معمول توانایی لازم را برای مقاومت در برابر عوامل ساینده و خورنده ندارد. به منظور رفع این معضل مقاومت سطح بتن در برابر چنین عواملی با استفاده از روشهای گوناگونی بهبود می یابد. که بر اساس ماهیت هرکدام و شرایط استفاده دارای مزایا و معایبی می باشند.

خصوصیات کفپوش بتن سخت:

کفپوش بتنی سخت در مقابل انواع فشارهای مکانیکی ناشی از حرکت ماشین آلات، وسایل نقلیه و قفسه های انبار ( ضربه، سایش و فشار) و همچنین انواع عوامل شیمیایی مقاوم است. برخی از مهمترین ویژگیهای این محصول بدین قرار است:

·         مقاوم در مقابل بنزین ، روغن های معدنی ، حلال ها.

·         ضد سایش، فرسایش، بسیار بادوام و بدون تولید گرد و خاک.

·         ضد آب ، مناسب برای فضاها و سالن های مرطوب.

·         مقاوم در مقابل لیفتراک و وسایل نقلیه زنجیردار.

·         ضد لغزش و غیرقابل سرخوردگی.

·         مقاوم در مقابل انواع ضد یخ با قابلیت شسشتوی آسان.

·         غیرقابل شارژ الکترواستاتیکی.

·         بی ضرر از لحاظ فیزیولوژیکی.

·         چگالی سطحی بسیار بالا.

·         کیفیت یکنواخت بواسطه کنترل دقیق.

·         مقاوم در برابر حرارت و ضد احتراق.

موارد کاربرد:

با توجه به ویژگیهای ارزنده پوشش سخت بتنی کف این دسته از پوششها دارای امکان کاربرد در اماکن گوناگونی از جمله: کارخانجات خوروسازی، سالنهای تولید، صنایع فلزی، انبارها، صنایع غذایی، سردخانه ها، کشتارگاهها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، اسکله ها، سکوهای دریایی، صنایع نظامی، زاغه های مهمات، انبارهای مواد شیمیایی، تونل انجماد، نیروگاه های برق راه آهن، پیاده روها و غیره می باشد.

روشهای اجرا:

کفپوشهای سخت بتنی به سه روش کلی اجرا می شوند:

  1. بتن یکپارچه درجا: بتن با مواد لازم ترکیب شده و در محل پهن شده و یک سطح یکپارچه ایجاد می شود.
  2. موازییک صنعتی: مواد لازم در کارخانه به صورت کاملا کنترل شده ترکیب شده و تحت فشار پرس بسیار سنگین پخته می شود تا محصولی بسیار سخت حاصل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش موزائیک صنعتی ضد سایش اینجا کلیک کنید.
  3. به صورت یک لایه بر روی بتن سخت شده زیرسازی قبلی به کمک چسب مخصوص.

لازم به ذکر است با اجرای لایه های اپوکسی می توان خواص جدیدی به سطح اضافه نمود.

مراحل اجرا روش درجا:

با توجه به شرایط ذکر شده مراحل زیر برای اجرای این سیستم پیشنهاد می گردد:

  1.        آماده سازی لایه زیرین: ابتدا لایه بتن کنونی باید بازدید شده و در مراحل آماده سازی آن دقیقا مشخص شود که به طور معمول شامل تمیز کاری کامل لایه زیرین از هرگونه مواد شیمیایی، روغن و غبار می باشد. سپس محلهای آسیب دیده و ترکهای عمیق ترمیم شده و سطح آماده سازی می شود.
  2.       مش گذاری، بتن ریزی و تراز کردن بتن با تراز لیزری.
  3.        مسطح نمودن و پرداخت سطح روکش با ماشین آلات ویژه.
  4.       کیورینگ بتن.
  5.        ایجاد درزهای انقباضی مکانیکی.

لازم به ذکر است مواد افزودنی مورد نیاز ( حداقل شامل فوق روان کننده، ژل میکروسیلیس و الیاف پلی پروپیلن) به منظور بهبود عملکرد بتن و جلوگیری از ایجاد ترکهای مویی قبل از بتن ریزی به بتن موجود در تراکمیکسر اضافه شده و پس از حدود ۱۵ دقیقه اختلاط عملیات بتن ریزی انجام می شود.

مواد سخت کننده سطح، پس از گیرش اولیه بتن به سطح آن اضافه شده و سپس عملیات پرداخت آغاز می شود و تا سخت شدن کامل آن و تشکیل سطحی یکنواخت و شیشه ای ادامه می یابد.

دیگر نکات:

این محصول دارای ضمانتنامه کتبی حداقل ۱۰ ساله می باشد.

مواد سخت کننده مورد استفاده از یکی از معتبرترین تولیدکنندگان کشور آلمان تهیه می شود.

کفپوش بتنی سخت با توجه به مواد رنگی قابل ترکیب طیف وسیعی از رنگهای چشمنواز از جمله سفید، مشکی، قرمز، سبز، زرد و آبی را شامل می شود. لازم به ذکر است رنگ پایه طوسی(رنگ بتن) می باشد. از آنجایی که این رنگها حاصل اضافه کردن مواد طبیعی معدنی به محصول می باشند پوشش بتن سخت دارای رنگ ثابت بوده و به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

 

گالری عکس تعدادی از پروژه های اجرا شده:

 

 


این صفحه 32 بار مورد بازدید قرار گرفته است.