چرا مسكن‌مهر در تهران ساخته نشد؟

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دلیل ساخت مسکن مهر در اطراف تهران این بود که قوانین شهرسازی به ما اجازه بارگذاری کلان در شهرها را نمی‌دهد، گفت: مسوولیت نظارت عالیه بر اجرای مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان‌ها و طرح‌های شهرسازی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است. ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با خبرگزاری‌مهر در خصوص انتقاداتی که به ساخت‌و‌ساز مسکن مهر در شهرهای جدید مطرح می شود، اظهار کرد: قوانین شهرسازی به ما اجازه بارگذاری کلان در شهرها را نمی‌دهد، بنابراین سرریز جمعیتی تهران از سال های پیش برای پرند، هشتگرد و پردیس در نظرگرفته شده بود. 

به نقل از دنیای اقتصاد، وی افزود: در این شهرهای جدید تعداد زیادی از مردم از قبل ساکن بودند، بنابراین ساخت این شهرها در 8 کلانشهر کشور از قبل پیش بینی شده بود و ما دخالتی در تعیین آنها نداشتیم به همین منظور مطالعات و نیازسنجی‌های ساخت و ساز در شهرهای جدید در سال 85 انجام گرفت. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شهرهای جدید برای کنترل جمعیت کلانشهرها ساخته شده است، بیان کرد: برهمین اساس، ساخت مسکن مهر در شهرهای جدید در دستور کار قرار گرفت، ضمن آنکه تسهیلات دهی در بافت فرسوده شهری هم برای افرادی که تمایل به زندگی در شهر داشتند به اجرا رسید.

صومعلو به نرم افزار انتخاب مهندسان ناظر در پروژه های ساختمانی اشاره کرد و افزود: با اجرای این سامانه تمامی قوانین و مقررات و انتخاب مهندسان ناظر به یکدیگر لینک می‌شوند تا به اندازه ظرفیت مهندسان به آنها پروژه داده شود. به گفته وی ، مسوولیت نظارت عالیه بر اجرای مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان‌ها و طرح‌های شهرسازی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است و این وزارتخانه به وسیله سازمان نظام مهندسی ساختمان بر تمامی این امور نظارت می‌کند.


این صفحه 87 بار مورد بازدید قرار گرفته است.